קישורים לכתבות  שפרסמתי:שאלות נפוצות...

מהי בדיקה ביומכאנית?

בדיקה ביומכאנית משמשת לבדיקת תפקוד של מרפקים, טווח תנועת מפרק, חוזק, גמישות וכן לזיהוי של אזורים אשר מפצים על חוסר יישור או יציבות. בבדיקה זו נבחן את גוף הפציינט בזמן עמידה והליכה. בסוף הבדיקה מונפק מרשם מפורט בו מצויינים הבעיות ופתרונם ע"י עיצוב מדרס שמותאם במיוחד לפציינט.

 

מהיכן קיבלתי יבלת ויראלית והאם היא מדבקת?

יבלת ויראלית מתרחשת כאשר נוצר מגע בין הוירוס לבין סדק בעור כף הרגל. אדם יכול להשאיר את הוירוס על משטח מסוים ואחר ידבק בו. הוירוס משגשג מחוץ לגופנו בעיקר בסביבה רטובה כגון רצפת חדרי מקלחת.

נראה לי שירשתי את כפות הרגליים של אמי, האם מבנה כפות הרגליים יכול לעבור בתורשה?

התשובה היא כן, אם הוריך סובלים מבעיות שונות בכפות רגליהם אין זה אומר חד-משמעית שגם את/ה תסבול מבעיות אלו, אולם מבנה כף הרגל יכול לעבור בתורשה וכדאי להיוועץ במומחה במטרה לאבחן ובמידת הצורך לטפל במועד.

האם טיפול כירורגי יפתור אותי מציפורן חודרנית לצמיתות?

טיפול כירורגי המוצע במרפאתי מתאפיין בטיפול בשורש הציפורן וניטרולו ובכך מניעת גדילה חוזרת של האזור החודרני, הטיפול קצר וללא כאבים תחת הרדמה מקומית וללא תפרים. ברוב המוחלט של המקרים הציפורן החודרנית לא גדל עוד , במקרים נדירים בלבד יהיה צורך לבצע תיקון.

האם יש קשר בין כאב גב, כאב ברכיים וכאבים באגן לכפות הרגליים?

בהחלט יש קשר, חוסר איזון ויציבות של כפות הרגליים משפיעים כמעט באופן ישיר על הברכיים, אגן וגב וזאת משום שמטרת כף רגלנו לייצב ולתמוך את גופנו גם בזמן מנוחה וכמובן בזמן פעילות. חוסר יציבות של כף רגלנו משפיעה על חוסר יציבות ויישור של שאר המפרקים במעלה גופנו ויכולה לגרום ללחץ שאינו מאוזן במפרקים אלו דבר אשר יכול לגרום לכאבים ואף נזקים בלתי הפיכים כגון שחיקת סחוסים.

 

 

 

 03-6731240

 

                    דף הבית